"  Küçük dokunuşlar büyük mucizeler yaratır.  "
Yüz Estetiği

Kaş Kaldırma

    Düşük kaşlar uykusuzluk, yorgunluk veya genetik sebepler ile sarkan, kişiye yorgun ve üzgün bir görüntü vererek psikolojik olarak olumsuz etkileyen bir durumdur. Kaş kaldırma ameliyatı ile hastanın mutsuz görüntüden kurtulması amaçlanır.


     Kaş kaldırma ameliyatı genel anestezi ile yapılmaktadır. Alın ve saç sınırından veya saçlı deri içinden ameliyat kesileri atılır. Bu kesilerden girilerek, kaşları tutan sinirler ve dokular yukarı doğru çekilmektedir. Kaş kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra deri düzeltilerek estetik dikiş atılarak kesi kapatılır.

     Kaşlar, yukarı doğru çekilmiş olur. Kaş etrafındaki çizgi ve kırışıklıklar da yukarı doğru çekmeye orantılı olarak açılır ve kaş çevresi hem daha sıkı hem de daha genç bir görünüm kazanır.

     Kaş kaldırma ameliyatından sonra elde edilen görüntü var olan probleme göre hastanın cilt esnekliğine göre en uygun derecede yukarı çekme ve çözüm oluşturma amaçlanır. Oluşan görüntü ilk başta şaşkın, aşırı gergin veya çok yukarıda bir görüntü olabilir. Bu görüntü iyileşme sürecine bağlı olarak oturmakta ve hedeflenen görüntü elde edilmektedir.