"  Küçük dokunuşlar büyük mucizeler yaratır.  "
Göğüs Estetiği

Jinekomasti

    Erkek bireyde Meme büyümesi nedeni ile başvuruda bulunanların en büyük şikayeti; bu görüntünün alay konusu edilmesidir. Bilhassa ergenlik döneminde erkekler arasında acımasız şakalar; genç erkekte yetersizlik ve özgüven problemi oluşturmaktadır . Psikolojik problemlerin yanında ağrı ve hassasiyet gibi sorunlar da olabilmektedir.


     Erkeklerde meme yağ doku veya meme dokusundan birinin büyümesiyle ortaya çıkan durum jinekomasti olarak tanımlanır. Uygulanacak tedavi yöntemi de buna bağlı olarak hangisinin daha çok olduğuna göre değişiklik gösterebilir. Yağ doku fazla olan erkeklerde liposuction yeterli olurken, meme dokusu fazla olan erkeklerde ise cerrahi müdahale ile meme dokusunun çıkarılması gerekmektedir.

     Bazı durumlarda ise hem yağ hem de meme dokusu artmış olabilir bu durumda liposuction ile cerrahi yöntem aynı anda uygulanmalıdır. Nadiren olsa da aşırı kilo kaybı olan erkeklerde memede sarkma görülebiliyor. Bu durumda sarkık ciltte çıkarılır .

     Jinekomasti ameliyatı ortalama 2 saat kadar sürmektedir. Her iki memede çoğunlukla 0,5 cm uzunluğunda kesi olur. Jinekomasti Ameliyatı bitiminde hastaya giydirilen özel korse yaklaşık 5-6 hafta kullanılmaktadır.