"  Küçük dokunuşlar büyük mucizeler yaratır.  "
Yüz Estetiği

Gamze Estetiği

     Gamze estetiği daha çekici bir gülüş elde etmek amaçlı yanak iç tarafından girilerek kas veya yağ dokuya müdahale ile gamze oluşturulmasıdır. Oldukça kolay gerçekleştirilen bu işlem sayesinde yanaklarınızda gamze elde edebilirsiniz.


     Gamze estetiği sırasında herhangi bir ağrı hisseder miyim merak ediyorsanız, Gamze estetiği aynı Bişektomi estetiği gibi lokal müdahale ile rahatlıkla yapılabilen bir uygulamadır.

     Uygulama öncesi işlem yapılacak bölgede işaretlenir. Ardından lokal anestezi yöntemi uyuşturulur, sonrasında cerrahi müdahale ile gülme kası ağız içi mukozaya dikilir veya gerekli ise gamze oluşturulması planlanan bölgeden küçük bir yağ dokusu veya kas dokusu çıkartılabilir. Yüz mimiklerinin oluşmasını sağlayan kaslara yönelik bir müdahaledir.

     Gamze Estetiği Uygulaması, lokal anestezi ile yapıldığı için hasta hemen taburcu olur. Gamze estetiği sonrası gamze bölgesinde ilk 3 hafta daha dikkat çekecek şekilde bir çukurluk olur. Yine aynı bölgede bir ay kadar sürecek renk artışı görülebilir. Bunlar geçicidir. 3 haftanın sonunda belirgin olan gamze hafifler. Ortalama 1. ayın sonunda doğal bir gamze görünümüne kavuşulur.