"  Küçük dokunuşlar büyük mucizeler yaratır.  "
Ameliyatsız Estetik

Medical Cilt Bakımı

     Güzel, lekesiz ve pürüzsüz bir yüze sahip olmak bay ve bayanlar için fazlasıyla önemlidir. Bu nedenle cilt bakımı en çok tercih edilen medikal yöntemdir. Cildin bakımlı olması cilt sağlığını önemli derecede etkiler. Medikal cilt bakımı ciltte var olan sorunları temizleyerek cildin onarılmasına yardımcı olan bir işlemdir. Sağlıklı ve nefes alabilen bir cilde sahip olmak için kullanılan dermokozmetik ürünler cildin sahip olduğu eski canlılığını geri getirerek ciltte birikmiş olan yağ ve siyah noktaları yok eder.


     Yapılan işlemlerle beraber öncelikle cildin ihtiyacı analizler sonucunda belirlenir. Bu doğrultuda öncelikle cildin nemli olmasını sağlayan oksijen uygulanır. Verilen oksijen ile beraber cilt derinlemesine temizlenir.

     Böylece cilt yağ ve kirden arınarak daha canlı bir görünüm kazanır. Temizleme işlemi sırasında kapalı ve tıkalı olan gözenekler açılır böylece siyah nokta oluşumunun da önüne geçerek temiz bir yüze kavuşulmuş olur. Bu nedenle medikal cilt bakımı yapılması gereken önemli bir uygulamadır. Medical Cilt Bakımı sayesinde cilt üzerinde bulunan yabancı maddeler ve toksinler dışarı atılır.