"  Küçük dokunuşlar büyük mucizeler yaratır.  "
Yüz Estetiği

Boyun Germe Ameliyatı

     Boyun germe ameliyatı, boyun bölgesindeki kırışıklık, sarkma ve gevşemenin düzeltilmesi amacıyla, çene altında gıdı bölgesini de içerisine alan tüm boyun derisi ve deri altındaki yağ ve kas dokularının gerdirildiği cerrahi işlemdir.


     Boyun germe ameliyatı tek başına yapılabildiği gibi ihtiyaç halinde yüz germe, blefaroplasti, yüze yağ enjeksiyonu ile kombine edilebilmektedir. Bu sayede daha başarılı sonuçlar elde edilir.

     Genetik faktörler, yerçekimi, sigara, kilo alıp verme, yaş ve stres gibi çeşitli faktörlerin etkisiyle yüz ve boyunda genç ve sağlıklı görüntü zamanla kaybolmakta, deri ve yumuşak dokularda sarkma, elastikiyet ve hacim kaybı ve kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır. Boyun germe ameliyatları, boyun ve çene için daha sıkı, pürüzsüz ve daha genç bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Yüz bölgesinde başka bir değişiklik yapılmasa bile, kırışmış ve sarkan bir boynu gergin hale getirmek, kişinin görünümünü çarpıcı bir şekilde iyileştirir;

     Boyun germe ameliyatı sonrası 10 gün içerisinde iş hayatına dönülebilir. Oluşan morluk ve şişlikler 1 hafta içerisinde kaybolmaktadır. Ameliyat sonrası özellikle ilk bir ay güneş ışığına doğrudan maruz kalınmamalıdır. Ameliyattan sonra ilk bir ay boyunca boyunu zorlayacak aktiviteler yapılmamalıdır.