"  Küçük dokunuşlar büyük mucizeler yaratır.  "
Ameliyatsız Estetik

Botoks Uygulamaları

     Botoks uygulamasının yapıldığı bölgeler alın, kaş arası ve göz çevresini içeren yüzün üst bölümleridir. Ortalama 10 gün sonra etkileri görülmeye , 4-6 ay sonrası ise etkileri azalmaya başlar.


     Botoks, sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyerek sinirler ile onların uyardığı kaslar ya da ter bezleri arasındaki elektriksel iletimi geçici olarak felç ederek etkisini gösterir. Botoks sadece enjekte edildiği bölgede etkisini gösterir.

     Botoks düzenli şekilde uygulandığı sürece yüzde yeni kırışıklık oluşmasını ve kırışıklıkların derinleşmesini önler. Ancak etkisi geçince yüz eski haline gelerek kırışıklıklar yavaş yavaş tedavi öncesi durumuna geri döner. Bu sebeple Düzenli botoks uygulaması yeni kırışıklık oluşumunu ve derinleşmesini önlemekte oldukça etkilidir.

     Botoks terapisinin kırışıklıklar için bilinen kalıcı bir yan etkisi yoktur. Ancak geçici olduğu bilinen ve aşağıda belirtilmiş yan etkileri mevcuttur:

     Botoks uygulaması sonrası geçici bir şişlik, morarma meydana gelebilir. Bu etki genellikle birkaç saat içinde kaybolur.

     Botoks uygulama sonrası bazı hastalarda baş ağrısı meydana gelebilir. Bu ağrı genellikle 24 saat içinde geçer ve ağrı kesiciler ile tedavi edilebilir. Botoks yan etkileri oldukça az ve geçicidir.